Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 29.07.2021, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Luis Godinho, Rui Teixeira, Luis Campos (Portugal)
Osijek
Osijek
Laszlo Kleinheisler 43'
1:0(1:0) Pogon

Osječani nakon velike borbe izborili prolaz u treće pretkolo Konferencijske lige!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.07.2021.

Osijek je uspio! U drugom pretkolu Konferencijske lige s ukupnih 1:0 ostvarenih u Osijeku, izbacio je poljski Pogon. Jedini pogodak djelo je mađarskog reprezentativca Laszla Kleinheislera, a već u četvrtak slijedi dvoboj protiv CSKA iz Sofije...

Alexander Gorgon
59'
9
Piotr Parzyszek
69'
71
Marcel Wedrychowski
79'
14
Kamil Drygas
79'
Kosta Runjaić

Osječani su imali najkvalitetnijeg protivnika od svih hrvatskih klubova u Europi ovog tjedna, ali uspjeli su proći dalje pobjedom 1:0. Bio je dovoljan jedan sjajan potez raspoloženog Laszla Kleinheislera koji je svladao Stipicu i osigurao prolaz svojoj momčadi.

Pogon se potvrdio kao vrlo čvrsta i neugodna momčad, no Osijek je ipak kvalitetniji i zasluženo je prošao dalje. U obje utakmice vodila se ravnopravna borba, nije se lako ulazilo u prilike, a tek jedna je iskorištena.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, a Osječani su izgledali nešto opasnije.

Nakon nekoliko propupštenih prilika, u 43. minuti Osječani su ipak poveli. Bohar je probio desnu stranu, lopta je došla do Kleinheislera koji iz trka puca iz prve i pogađa kroz noge braniču u sam kut.

U drugom dijelu zaprijetio je i Pohon u dva navrata. U ranoj fazi poluvremena Kozlowski se sjajno oslobodio i pronašao prostor, ali udarac s 13-14 metara bio je presčab za Stipicu.

U 72,. minuti skoro su Jugović i Ivušić nsporazumom skoro kaznili Osijek, ali Jean Carlos se nije snašao.

I d druge strane je bilo prilika, svakako treba istaknuti opasan udarac Kleinheislera te obranu Stipice nakon dobrog udarca Nejašmića u kut.

Osijek tako ide dalje i prolazi u treće pretkolo gdje ga čeka CSKS iz Sofije.