Ostali sportovi

Jiri Prskavec napokon do olimpijskog zlata u kajaku

HINA, Matej Kačan • petak, 30.07.2021.

Češki kajakaš u slalomu na divljim vodama Jiri Prskavec napokon je osvojio olimpijsko zlato, nakon bronce iz Rija i dva svjetska naslova...

Na divljim vodama u finalu slaloma za kajakaše na OI u Tokiju uvjerljivo je slavio Čeh Jiri Prskavec, sa 3.22 sekunde boljim rezultatom od Slovaka Jakuba Grigara.

Jiriju Prskavecu, dvostrukom svjetskom prvaku, na prošlim OI u Riju zlato je izmaklo zbog jednog penala i na kraju je bio treći. Ovaj puta savršeno je odvozio i pobijedio s vremenom 91.63 sekunde.

Srebro je pripalo Jakubu Grigaru (94.85 sek), koji je bio peti u Riju, i to je prva olimpijska medalja za Slovačku i disciplini kajak slalom.

Nijemac Hannes Aigner, koji je bio brončani na OI u Londonu 2012., ponovno je na postolju i ponovno brončani, s rezultatom 97.11 sekundi.