Ostali sportovi

Angola pobjedom protiv Japana zadržala nadu u prolaz

Branimir Korać • subota, 31.07.2021.

U prvom susretu četvrtog kola skupine A olimpijskog turnira rukometašica, Angola je bila bolja od Japana s 28:25 i tako otvorila borbi za prolaz...

Nakon tri poraza na startu, za Angolu su uslijedila dva laganija kola, ujedno i dva kola odluke. Ako misli proći u sljedeću fazu natjecanja, jednostavno mora upisati dvije pobjede.

Prvi dio posla je obavljen, Angola je upisala pobjedu protiv Japana s 28:25 i morat će i u zadnjem kolu biti bolja od Južne Koreje.

U susretu protiv Japana odlučilo je drugo poluvrijeme, tu je konstantno održavala prednost i zasluženo slavila.

Japanke su bolje krenule i povele su sa 6:2 nakon čega Angolke vežu šest golova i preuzimaju vodstvo. Još je jednom Japan uspio povesti i to 11:10, ali već do odmora ponovno je bio u minusu.

U drugom poluvremenu Angola je imala lagan posao, vodila je i sedam razlike, a Japan se nije uspio spustiti ispod tri gola minusa.

U pobjedničkom sastavu istaknule su se Natalia Santos, Albertina Kassoma i Isabel Guialo s po pet golova te Helena Sousa s 12 obrana.

Kod Japana Nozomi Hara zabila je šest golova, a Shio Fujii dodala je pet.