HT Prva liga, 3. kolo, 01.08.2021, 18:55 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Bojan Zobenica, Luka Pajić
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Hajduk napokon do prve pobjede u novoj sezoni, Šibenik ostaje na nuli

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.08.2021.

Hajduk je u trećem kolu HT Prve lige ugostio Šibenik i upisao pobjedu 1:0. Odigrali su Splićani dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavili pogotkom Eduoka...

Niko Rak
53'
19
Ivan Delić
53'
20
Antonio Marin
71'
23
Jose Alejandro Lopez Mejia
71'

Mario Rosas

Nakon onog užasnog izdanja u Kazahstanu, Hajduk je dobio priliku za brzo iskupljenje. Na Poljud je stigao Šibenik, a dodatni vjetar u leđa za Hajduk bio je povratak u prvih 16 oporavljenog Marka Livaje.

Priliku od prve mninute dobio je dosad zaboravljeni Samuel Eduok i odmah je pokazao da zaslužuje više prilika.

Hajdukl je bio opasniji i prijetio je u početku preko Eduoka i Biuka, no Rogić je tu imao sreće, posebno nakon akcije Biuka koji je skoro kaznio pogrešku Batarela, ali iz blizine je pogodio gredu.

U 26. minuti Hajduk ipak dolazi do vodstva. Kombinirali su Eduok i Lovrencsics, Mađar je poslao loptu za Eduoka koji lijepo pogađa za 1:0.

U zadnjih pet minuta prvog dijela Hajduk je pritisnuo i stvorio nekoliko sjajnih prilika. Najveća je bila ona Eduokova nakon asistencije Lovrencsicsa koji je ubacio na peterac, a Eduok posve sam zatresao gredu.

Mlakar i Biuk također su prijetili, ali na odmor se otišlo s tih 1:0.

U drugom dijelu Hajduk je rano zaprijetio nakon ubačaja Sahitija lopta je došla na glavu Eleza, no on puca pokraj gola.

Hajduk više nije napadao kao u prvom dijelu, što zbog izmjena, a što zbog povlačenja, više nije bio tečan, a Šibenčani su se malo ohrabrili i pokuavali doći do poravnanja. Imali su nekoliko solidnih situacija, međutim rezultat se nije mijenjao.

Hajduk je stigao do prve pobjede, a Šibenik je ostao na nuli.