Ostali sportovi

Wellbrock i Paltrinieri objedinili medalje u plivanju i daljinskom plivanju

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 05.08.2021.

Nakon što je osvojio broncu na 1500 metara, Nijemac Florian Wellbrock osvojio je zlato u daljinskom plivanju na deset kilometara pa je postao treći plivač koji je objedinio medalje u plivanju i daljinskom plivanju na istim OI...

Nijemac Florian Wellbrock osvojio je zlatnu medalju u daljinskom plivanju na deset kilometara u četvrtak na Olimpijskim igrama u Tokiju, što mu je drugo odličje na ovim OI.

Nijemac, brončani u utrci na 1500 m, rano je preuzeo vodstvo i diktirao tempo utrke do cilja. Do zlata je doplivao s vremenom 1:48:33.7, više od 25 sekundi ispred Mađara Kristofa Rasovszkyja (1:48;59.0). Talijan Gregorio Paltrinieri (1:49:01.1) je osvojio brončanu medalju.

Wellbrock i Paltrinieri, koji je osvojio srebro na 800 m slobodno, priključili su se Oussami Mellouliju koji su osvojili medalje u plivanju i u daljinskom plivanju na jednim OI. Tunižanin Mellouli je bio prvi kojem je to uspjelo na OI u Londonu 2012.