Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 05.08.2021, 20:45 h, Easter Road Stadium, Edinburgh
Suci: Juan Martínez Munuera, Diego Barbero, Miguel Martínez, Pablo González Fuertes
Hibernian
Martin Boyle 67'
1:1(0:0) Rijeka
Prince Obeng Ampem 61'
Rijeka

Rijeka odnosi remi iz Škotske, odluka o prolazu na Rujevici

Mihaela Bradovski • četvrtak, 05.08.2021.

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći do pobjede u Edinburghu, ali iz Škotske nose remi s kojim ostaje sve otvoreno uoči uzvrata. Hibernian je potvrdio kako ima neugodnu momčad, ali Rijeka je na Rujevici favorit...

Christian Doidge
63'

Alexander Gogic
81'

Scott Allan
81'
17
Daniel Mackay
81'

Goran Tomić

Što su Riječani očekivali u Škotskoj to su i dobili. Vrlo čvrst i dinamičan dvoboj protiv agresivnog i dobrog Hiberniana. remi je rezultat koji bi Riječani potpisali prije susreta, a vidi se i zašto. Hibernian je imao prilika, imala je i Rijeka i remi je na kraju u redu rezultat.

Od početka se igralo dinamično, a na prvu konkretnu priliku ipak se čekalo do 25. minute kada je Boyle opasno opalio, ali Labrović je izvukao loptu ispod grede.

Prijetila je i Rijeka, Vukčević je iskreirao nekoliko solidnih situacija, a pokušao je i izvana Ampem, no lopta je otišla preko gola.

Hibernian je najbliže pogotku došao u 43. minuti kada je Stevenson bio u dobroj situaciji, gađao je suprotni kut, ali vratnica je spasila Riječane.

U drugi dio bolje je ušao domaćin koji je nekoliko puta zaprijetio Labroviću, no pogotka nije bilo.

Zato je on stigao na drugoj strani. Vukčević je ubacio, Ampem je ostao zaboravljen u 16 metara i rutinski je zabio za 1:0.

Šteta što Riječani nisu duže izdržali i ostali duže u vodstvu. U 67. minuti Hibernian se vratio nakon što je Labrović obranio pokušaj Dodgea, lopta se odbila do Boylea koji rutinski zabija.

Do kraja susreta domaćin je bio bliži pogotku, u sudačkoj nadoknadi Mackay< je išao sam na Labrovića, ali vratar Rijeke sjajno brani.

Ostalo je 1:1, rezultat koji daje nadu i Rijeci i Hibernianu.