Ostali sportovi

Meksikanci pobjedom protiv domaćina uzeli broncu u nogometnom turniru

Mihaela Bradovski • petak, 06.08.2021.

U susretu za treće mjesto u nogometnom turniru na Olimpijskim igrama u Tokiju, Meksiko je bio bolji od domaćina Japana s 3:1...

Meksiko je osvojio brončano odličje u nogometnom turniru na Olimpijskim igrama u Tokiju. Protivnik mu je bio domaćin Japan, a Meksikanci su slavili s 3:1.

Bio je to drugi njihov dvoboj na ovim Olimpijskim igrama, u grupnoj fazi Japan je bio bolji s 2:1, ali sada su mu Meksikanci uzvratili.

Oba pogotka u prvom dijelu Meksikanci su zabili u prvoj polovici prvog poluvremena, a strijelci su bili Sebastian Cordova i Johan Vasquez.

U drugom poluvremenu Japan je bio puno poduzetniji, pritisnuo je i stvarao prilike, no Meksiko je ipak prije došao do pogotka u tom razdoblju. U 58. minuti Alexis Vega je povisio na 3:0.

Japan je napokon došao do smanjenja u 78. minuti preko Kaorua Mitome koji je postavio konačnih 3:1. Meksikancima je ovo druga nogometna medalja u povijesti, 2012. godine u Londonu je osvojio zlato.