Ostali sportovi

Japanke iznenadile Francusku i otišle u finale košarkaškog turnira

Branimir Korać • petak, 06.08.2021.

U finalu ženskog košarkaškog turnira sastat će se SAD i neočekivano Japan. Japanke su u polufinalu bile bolje od Francuske...

Nakon što je SAD u polufinalu ženskog košarkaškog turnira svladao Srbiju, Japan je neočekivano bio bolji od Francuske i to dosta uvjerljivo.

Francuskinje su bile veliki favorit u ovom polufinalu, ali pokazalo se da tijesni poraz s početka olimpijskog turnira protiv ovog protivnika, u konačnici nije bio slučajan.

Francuska je dobro krenula u utakmicu, vodila je s plus osam na kraju prve dionice, ali vrlo brzo u drugoj četvrtini Japan je stekao prednost.

U trećoj četvrtini nastavio se pad Francuskinja koje su ulazile u sve veći minus da bi tijekom zadnje četvrtine gubile i s čak 27 poena razlike.

Završilo je 87:71, a Japan su do pobjede predvodile Himawari Akaho sa 17 poena i sedam skokova te Yuki Miyazawa s 14 poena i sedam skokova. Rui Machida upisala je čak 18 asistencija.

Sandrine Gruda kod Francuske je ubacila 18 poena, a Marine Fauthoux dodala je 13 poena.