Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 12.08.2021, 21:15 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Donald Robertson, Francis Connor, Douglas Potter (Škotska)

Branimir Korać • četvrtak, 12.08.2021.

Osijek nije uspio izboriti play-off Konferencijske lige. Na svom travnjaku odigrao je samo 1:1 u uzvratu protiv sofijskog CSKA, Bugari su u prvom susretu bili bolji s 4:2 i to im je donijelo prolaz...

Plamen Galabov
79'
23
Ahmed Ahmedov
90'+2'

Stojčo Mladenov

Osijek se oprostio od Europe. Iako je vladao neki optimizam da Osijek ne može odigrati onako loše kao u Sofiji i da na krilima tog boljeg nastupa može do pobjede dovoljne za prolaz na svom travnjaku, nije išlo. CSKA se dobro branio, Osijek je pokušavao makar na silu u završnici doći do gola, ali završilo je samo 1:1.

Od početka Osijek je imao inicijativu, u prvih pola sata kreirao je nekoliko poluprilika koje su mogle rezultirati nečim većim, no nije postigao pogodak.

I onda u 33. minuti šok. Pogreška Osječana u obrani, do lopte dolazi Carey, puca s nekih 19-20 metara i zabija za vodstvo Bugara.

U završnici prvog dijela Osijek je ipak došao do pogotka nade. Ubačaj Bočkaja iz kuta, nitko u sredini ne dolazi do lopte, ali ona odlazi pred noge kapetana Škorića koji s 13-14 metara trese gostujuću mrežu.

Odmah na početku drugog dijela Ivušić spašava Osječane i brani čisti zicer Gefersonu.

U 63. minuti lopta je u mreži, ali gol nije priznat. Nakon ubačaja Bočkaja iz prekida, Žaper je skrenuo loptu u mrežu, ali bio je u zaleđu i gol nije priznat.

Sporni trenutak dogodio se u 74. minuti kada je Antov igrao rukom u svojih 16 metara, dojam je da je mogao biti dosuđen kazneni udarac, ali sudac se nije složio.

Odličnu šansu u 81. minuti nije iskoristio Daku koji je došao sam pred vratara, no nije uspio pogoditi mrežu. Još je jednom odlično zaprijetio Škorić, to je obranio Busatto i to je bilo sve što se tiče osječkih prilika do kraja susreta.

U 86. minuti isključen je Lončar zbog prekršaja nad Caicedom i Bugari su zadržali 1:1 te prošli dalje.

Osijek je razočarao, kroz ove dvije utakmice očekivalo se više.