Juriću i Pjaci prolaz tek u raspucavanju s 11 metara

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.08.2021.

Odigrana su još četiri susreta Kupa Italije, a dva od četiri riješena su u raspucavanju. Među njima prolaz su na taj način izborili Ivan Jurić i Marko Pjaca s Torinom...

Venezia je prošla dalje u Kupu pobjedom tek na penale protiv Frosinonea. Rano se vidjelo da stvari ne idu najboljim smjerom, brzo su ostali bez ozlijeđenog Domena Crnigoja, nisu mogli probiti goste i u 90 minuta pogodaka nije bilo.

U produžecima Frosinone je stigao do vodstva u 93. minuti preko Mirka Gorija, ali osam minuta kasnije Francesco Di Mariano poravnava. Odluka je pala u raspucavanju i to u devetoj seriji kada Federico Gatti nije realizirao svoj jedanaesterac, a na drugoj strani Tyronne Ebuehi bio je precizan.

Empoli je s 4:2 na svom stadionu bio bolji od Vicenze. Manje od 40 minuta trebalo mu je za tri gola prednosti preko Nedima Bajramija, Nicolasa Haasa i Mancusa, ali malo opuštanja vratio je Vicenzu u utakmicu.

U 39. minuti Nicola Dalmonte zabija prvi, a Davide Lanzafame nakon toga i drugi gol za smanjenje na 3:2. Neizvjesnost je trajala do 88. minute kada Giovanni Crociata podiže na 4:2 i završava priču.

Parma se oprostila od Kupa domaćim 3:1 porazom od Leccea. Stanko Jurić odradio je svih 90 minuta za domaćina,m no njegova momčad nije uspjela proći dalje.

Parma je povela već u sedmoj minuti, Juan Brunetta bio je strijelac, ali već do odmora Lecce radi preokret preko Massima Code i Alessandra Tuije. U drugom dijelu Coda je povisio na 3:1 i otklonio neizvjesnost.

Torino je tek na jedanaesterce izbacio Cremonese. Nakon 120 minuta na semaforu je stajalo 0:0, a onda je Torino u raspucavanju bio uspješniji. Marko Pjaca u momčadi Ivana Jurića bio je na travnjaku do 74. minute. U završnici prvog dijela Jurić je ostao bez ozlijeđenog Andree Belottija, a u 116. minuti Mandragora nije realizirao kazneni udarac za izbjegavanje raspucavanja.