Čilić pao nakon sjajnog prvog seta i upisao poraz

Branimir Korać • srijeda, 18.08.2021.

Marin Čilić zaustavljen je u drugom kolu turnira u Cincinnatiju. Koban je bio četvrti nositelj Andrej Rubljov...

Marin Čilić ponovno je u jednom meču pokazao dva lica i oprostio se od turnira. U drugom kolu Cincinnatija za protivnika je imao Andreja Rubljova te je poražen u tri seta.

Čilić je odigrao sjajno u prvom setu, stekao prednost, ali u drugom i trećem nije bio na toj razini i Rubljov je napravio preokret.

U prvom setu Marin je igrao jako dobro, forhend je bio ubojit, a na servisu je bio nedodirljiv. Imao je u tom razdoblju sedam aseva, 100 posto osvojenih poena nakon drugog servisa dok je Rubljovu prepustio samo četiri poena na reternu.

Nakon što je osvojio prvi set sa 7:5, dosta je pao. Postotak ubačaja prvog servisa pao mu je na samo 43 posto, napravio je čak pet dvostrukih servis pogrešaka i Rubljov je iskoristio obje break prilike. Uzeo je Rus drugi set sa 6:3 i odluka je pala u trećem setu.

Tamo se nastavio loš nastup, pobjegao je Rubljov na 5:0 i rutinski dovršio posao te izborio osminu finala.