Young Boys i s igračem manje do pobjede, Čolak bliže Ligi prvaka nego Kahlina

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.08.2021.

U srijedu su domaćini odnijeli sve tri pobjede u play-offu Lige prvaka. Čolakov Malmö bio je nauvjerljiviji protiv Ludogoreca...

Young Boysi odnose prednost na gostovanje u Budimpeštu nakon što su slavili kod Ferencvarosa s 3:2. Od 25. minute igrali su s igračem manje, ali to ih nije spriječilo da upišu pobjedu.

Poveli su gosti u 14. minuti preko Francka Bolija, ali već dvije minute kasnije domaćin se vraća i preko Meschacka Elije poravnava.

Na polovici prvog poluvremena Silvan Hefti skrivio je kazneni udarac i zaradio izravni crveni karton, ali Myrto Uzuni ne zabija i ostaje 1:1. Kazna za taj promašaj došla je u završnici poluvremena i umjesto vodstva gostiju, na odmor domaćin nosi prednost golom Vincenta Sierra.

U drugom dijelu Young Boys dolazi do trećeg gola preko Ulissesa Gavije, no gosti ipak smanjuju zaostatak drugim golom Bolija. Ostalo je 3:2 što u potpunosti otvara uzvrat.

U izjednačenom dvoboju dvije momčadi koje su bile ravnopravne jedna drugoj, Benfica je s 2:1 svladala PSV.

Na odmoru je imala 2:0 golovima Rafe Silve i Juliana Weigla, ali u drugom dijelu Cody Gakpo smanjuje zaostatak.

Malmö je napravio korak prema Ligi prvaka 2:0 pobjedom protiv Ludogoreca. Svaki gol pao je na polovici poluvremena, a domaćin je dosta rano ostao bez ozlijeđenog branila Niklasa Moisandera.

Strijelci za Malmö bili su Veljko Birmančević i Jo-Inge Berget. Antonio-Mirko Čolak na jednoj i Kristijan Kahlina na drugoj strani, odradili su cijelu utakmicu.