HT Prva liga, 6. kolo, 21.08.2021, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Anto Marić (Zagreb)
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Dinamo uz puno muke izvukao pobjedu protiv Lokomotive

Branimir Korać • subota, 21.08.2021.

Veliki pritisak bio je na Dinamu i Damiru Krznaru, a na kraju su Modri uspjeli nekako izvući pobjedu protiv Lokomotive i slaviti s 1:0...

Tri boda je ono što će Dinamo pamtiti niz ovog dvoboja, tri boda i ništa više. Odigrali su Modri jako loše prvo poluvrijeme, bolje drugo, ali svejedno ne na posebno visokoj razini.

Nevolje za Damira Krznara krenule su već na zagrijavanju gdje je ostao bez Theophile-Catherinea pa je susret igrao s "priučenim" stoperima što se itekako vidjelo u pojedinim fazama susreta. Međutim u prvom dijelu još veći problem bila je igra prema naprijed koja je bila nepostojeća.

Dinamo nije stvorio nijednu priliku u prvih 45 minuta dok je Lokomotiva imala nekoliko solidnih situacija, međutim svi pokušaji išli su u Livakovića.

U drugom dijelu ipak bolji nastup Modrih. Odmah je zaprijetio Ivanušec, preslabo za Santinija, a isti igrač u 58. minuti kreirao je priliku debitantu Deniju Juriću, ali on nije došao do lopte u petercu.

Dinamo je do pobjedničkog gola došao u 77. minuti. Lijep ubačaj u 16 metara prema Čopu napadač Dinama pretvorio je u još ljepšu asistenciju, prsima je spustio loptu za Mislava Oršića koji je u odličnoj poziciji iz koje ne griješi.

Lokomotiva je u sudačkoj nadoknadi imala fantastičnu priliku kada je Ristovski pogriješio, lopta je došla do samog Hoxhe na desetak metara po sredini, ali Livaković mu fantastično ulazi u udarac i glavom brani čisti zicer.

Dinamo se tako spašava i nekako dolazi do tri važna boda. Ako misli nešto napraviti protiv Šerifa, morat će odigrati daleko bolje.