Barišić asistirao, Juranović debitirao u pobjedi Rangersa protiv Celtica

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 29.08.2021.

Veliki škotski dvoboj između Rangersa i Celtica okončan je pobjedom Rangersa, a kod pobjedničkog gola sudjelovao je i Borna Barišić...

U prvom ovosezonskom "Old Firmu", velikom derbiju škotskog nogometa, Rangers je na svom Ibrox Parku svladao Celtic s 1:0 (0:0), a asistent za jedini pogodak na utakmici bio je hrvatski reprezentativni branič Borna Barišić.

Barišić je u 67. minuti izveo korner s desne strane kojega je švedski stoper Helander glavom zakucao u mrežu.

Barišić je odigrao svih 90 minuta za Rangers, dok je u dresu Celtica debitirao još jedan hrvatski reprezentativac Josip Juranović. Iako je nominalno desni branič, Juranović je odigrao čitavu utakmicu na lijevom boku.

Nakon četiri kola Rangers je treći na ljestvici s devet bodova, jednim manje od vodećih Hiberniana i Heartsa, dok je Celtic šesti sa šest bodova.