SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 5. kolo, 04.09.2021, 20:45 h, Národný futbalový štadión, Bratislava
Suci: Bartosz Frankowski, Marcin Boniek, Jakub Winkler (Poljska)
Slovačka
Slovačka
0:1(0:0) Hrvatska
Marcelo Brozović 86'
Hrvatska

Hrvatska nakon velike borbe uzela tri važna boda u Bratislavi!

Branimir Korać • subota, 04.09.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u Bratislavi protiv Slovačke 1:0! Krasan gol Marcela Brozovića u završnici susreta potopio je Slovake i prekinuo hrvatski post!

Róbert Boženik
63'
8
Ondrej Duda
63'
6
Erik Jirka
79'
15
Martin Koscelník
79'
21
Dávid Strelec
89'
Zlatko Dalić

Jako teško Hrvatska je došla do pobjede, ali tri boda su najbitnija. Bilo je svega, bilo je dobrih trenutaka, bilo je i loših, bezidejnosti, pokušaja, teških trenutaka pred svojim golom, ali iz svega je Hrvatska izašla kao pobjednik.

Prvo poluvrijeme donijelo je kod jednih i drugih dva različita lica. Hrvatska je bolje krenula, igrala dobro u prvih dvadesetak minuta, ali onda je stala, Slovačka je osjetila da može napraviti nešto više i preuzela je konce igre u svoje ruke.

Zlatko Dalić napravio je dosta promjena u prvih 11, u početku to nije izgledalo loše, ali nekako se sve to polako gubilo kako je vrijeme odmicalo.

Vrlo rano Mislav Oršić sjajnim udarcem izvana zatresao je gredu, općenito Hrvatska je puno više pucala izvan 16 metara nego što je to bio slučaj u Rusiji, ali lopta nije htjela u gol. Pokušavali su Oršić, Brozović, Vlašić, Ivanušec, ali nije bilo prolaza prema mreži.

Slovaci su prvi put zaprijetili preko Weissa u 22. minuti, tu kao da su počeli osjećati da i oni mogu nešto napraviti u ovom meču, oslobodili su se i bili su sve opasniji.

U 26. minuti Ivušić je skinuo zicer Maku pa su Lovren i Vida spašavali, čak tri puta su blokirali pokušaje Slovaka, jedan opasniji od drugog.

U drugom dijelu slovački pritisak je splasnuo i Hrvatska je opet počela nešto pokušavati. U 55. minuti Dalić je uveo Perišića, Pašalića i Livaju, ubrzo je ušao i Kramarić.

Međutim Hrvatska se i dalje mučila u kreaciji, napadači nisu dobivali dobre lopte ili nisu bili na pravom mjestu dok je s druge strane Slovačka pokušavala iskoristiti hrvatske pogreške kojih je u nervozi bilo.

U 73. minuti Vida je jako loše izbacivao loptu i predao je loptu Slovacima na 25 metara, Mak je ušao u 16 metara, pronašao u sredini Boženika koji srećom nije dobro zahvatio loptu.

U završnici je Hrvatska ipak došla do pogotka. Tek što je ušao u igru Majer je ubacio iz slobodnog udarca, odbijena lopta došla je na 16 metara do Brozovića koji je sjajno opalio iz prve i zabio za vodstvo.

U posljednjim minutama Hrvatska je bila pod teškim pritiskom, Slovaci su opasno pritisnuli, ali Ivušić je branio sve što je prošlo prema njemu i Hrvatska je zadržala prednost.

Velika, ogromna pobjeda, tri izuzetno bitna boda, ali to ne skriva probleme koje Hrvatska ima u igri.