HT Prva liga, 8. kolo, 11.09.2021, 19:05 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović
Nedim Hadžić 64'
Slaven Belupo

Drmić promašivao pa s dva gola odlučio dvoboj protiv Slaven Belupa

Mihaela Bradovski • subota, 11.09.2021.

Rijeka je upisala pobjedu protiv Slaven Belupa 2:1. Baš kako je rekao Goran Tomić, bila je to teška utakmica za Riječane koji su se dugo tražili i pronašli na vrijeme...

Vrlo zanimljiv dvoboj na Rujevici i pobjeda Rijeke protiv Slaven Belupa 2:1. Koprivničanci su odigrali dobro prvo poluvrijeme, kasnije su i poveli, ali nisu izdržali jak pritisak koji je uslijedio u zadnjih 20 minuta.

Do tog vremena Rijeka nije bila dobra, teško je stvarala prilike, no pad kod gostiju i podizanje ritma kod domaćina uslijedio je preokretom i pobjedom.

U prvom poluvremenu Slaven Belupo je potpuno zakočio Riječane, nije im dao previše prilika, u biti imali su Riječani u cijelom poluvremenu tek jednu i to u 40. minuti kada je Abass pucao pokraj gola. S druge strane Slaven Belupo je bio najbliži golu u desetoj minuti, ali Brković nije dobro zahvatio loptu u sjajnoj poziciji.

Već od početka drugog dijela Riječani su krenuli agilnije, ali i dalje su se mučili u ulasku u završnicu.

Kako se to radi pokazali su im gosti u 64. minuti, nekoliko dobrih dodavanja i na kraju lopta za Hadžića koji dolazi pred Prskala i rutinski zabija.

U zadnjih 20 minuta krenula je opsada gostujućeg gola. Drmić u dvije dobre situacije nije uspio zabiti, za malo je neprecizan bio i Ampem u 76. minuti, a dvije minute kasnije ipak pogodak.

Ubačena lopta iz kornera, prebačena glavom s prve na drugu vratnicu gdje je sam Drmić koji rutinski pogađa iz blizine. Sedam minuta kasnije stiže potpuni preokret. Pavičić je ubacio s 40 metara u kazneni prostor, u skoku je najviši Krešić koji pronalazi na drugoj strani Drmića, a on glavom zabija za 2:1.

Rijeka je zadržala prednost i odnijela sva tri boda.