Kup Hrvatske, 1. kolo, 15.09.2021, 16:00 h, Kod mosta, Beletinec
Suci: Ante Čuljak, Dario Kolarević, Marko Maloča
Mirlind Daku 77'
Osijek

Osijek lako slavio u Beletincu, na kraju na vratima bio Mierez

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.09.2021.

Nogometaši Osijeka bez problema su izborili osminu finala Supersport hrvatskog kupa. U prvom kolu slavili su u Beletincu kod Bednje s 3:0...

Ante Kulji
32'
13
Mihael Đurin
64'
44
Edo Bosilj
76'

Nenad Bjelica

Domaći četvrtoligaš Bednja iz Beletinca nije uspjela zaprijetiti osječkim ambicijama. Lakih i rutinskih 3:0, moglo je biti i puno više, ali Osječani su, posebno u prvom poluvremenu, puno toga promašili.

Za domaćina je ovo bila fešta, ne dolazi im svaki dan prvoligaš u goste i bilo je i njima jasno tko će proći dalje. Bilo je važno pružiti što bolji otpor i probati što više namučiti Osječane.

No već u drugoj minuti Osijek je stigao do vodstva. Miloš je ubacio iz kornera, a Čeberko glavom proslijedio loptu u mrežu.

Nakon toga uslijedila je revija promašaja, a na sljedeći gol čekalo se do 29. minute kada je krasno preko živog zida iz slobodnog udarca pogodio Petar Bočkaj.

U drugom dijelu dosta promjena i još jedan gol, Mierez je gurnuo loptu za Dakua koji je pobjegao i došao pred vratara te onda rutinski pogodio.

Zanimljivo u zadnjim minutama na gol je stao upravo Mierez koji je morao na vrata nakon isključenja Malenice zbog prekršaja izvan 16 metara. Potrebe za intervencijom Miereza ipak nije bilo iako je domaćin imao slobodnjak na 20 metara.