VAR vodio glavnu riječ na Etihadu, Southamptonu bod kod Cityja

Branimir Korać • subota, 18.09.2021.

Neočekivani domaći kiks upisao je Manchester City koji je samo remizirao protiv Southamptona. Kiksao zato nije Liverpool koji je glatko slavio protiv Crystal Palacea...

Manchester City kiksao je kod kuće protiv Southamptona remiziravši bez pogodaka. Bio je domaćin opasniji, ali nije uspio to i konkretizirati.

Gosti su sredinom drugog dijela u jednom trenutku zaradili kazneni udarac uz istovremeno isključenje za Kylea Walkera, međutim nakon intervencije VAR-a odluka je potpuno promijenjena i Walkeru je poništen crveni karton i gosti su ostali bez penala.

U 90. minuti Manchester City je proslavio pogodak, loptu je u mrežu ugurao Raheem Sterling, no ponovno nakon VAR intervencije zbog zaleđa pogodak nije priznat i Southampton je izvukao bod.

Liverpool nije imao problema protiv Crystal Palacea i stigao je do pobjede 3:0. Zaslužena pobjeda Kloppove momčadi koja je stvorila puno prilika, a tri je realizirala.

Jubilej je proslavio Sadio Mane koji je postigao svoj 100. pogodak u dresu Liverpoola u svim natjecanjima i tako doveo Liverpool u vodstvo. U drugom dijelu zabijali su i Mohamed Salah i Naby Keita za konačnih 3:0.

Arsenal je nakon užasnog starta u sezonu uspio spojiti dvije pobjede. Nakon slavlja 1:0 protiv posljednjeplasiranog Norwicha, odnio je pobjedu i s gostovanja kod Burnleyja također 1:0 i ostavio ga na samo jednom bodu.

Pobjedu Arsenalu donio je krasnim golom iz slobodnog udarca Martin Odegaard u 30. minuti.

Watford je upisao 3:1 pobjedu u gostima kod Norwicha. U prvom dijelu gosti su poveli golom Emmanuela Dennisa da bi odgovorio domaćin preko Teemua Pukkija. Ipak u nastavku dva gola Ismaile Sarra bili su dovoljni za pobjedu.

Veliku gostujuću pobjedu upisao je Brentford koji je s 2:0 svladao Wolverhampton golovima Toneyja i Mbuema.