Nižić isključen u porazu Ahmata, gol Begića za preokret Samare

Branimir Korać • nedjelja, 19.09.2021.

U ruskom prvenstvu Hrvati su u subotu imali šaren dan, ubilježili su pogodak, dvije asistencije i isključenje...

Krasnodar je uzeo tri velika boda na gostovanju kod Ahmata. Slavio je s 2:0 golovima u završnici prvog poluvremena koje su postigli Remy Cabella i Vladimir Iljin.

U drugom dijelu Ahmat je ostao s igračem manje, u kratkom roku, u 55. i 66. minuti, bivši igrač Hajduka Zoran Nižić zaradio je dva žuta kartona.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Ufa i Himki, a Ufa je odnijela pobjedu 3:2. Odličnu utakmicu odigrao je hrvatski internacionalac Filip Mrzljak koji je upisao dvije asistencije. Dvostruki strijelac bio je najefikasniji igrač ruskog prvenstva Hamid Agalarov, a jedan gol dodao je Vladislav Kamilov. Ova pogotka za goste postigao je iskusni Denis Glušakov.

Mrzljak je igrao do sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Artjom Golubjov.

Samara je s 4:2 bila bolja od Rostova, a među strijelcima u domaćem sastavu bio je Silvije Begić. On je zabio za 2:1 i preokret domaćina, a osim njega zabili su i Glušenkov i Sarveli dok je autogol postigao Bastos. Za goste su zabijali Komličenko i Glebov.