Ostali sportovi

Odbojkašice Splita i odbojkaši Mladosti kadetski prvaci Hrvatske

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.09.2021.

Održana su finala PH u odbojci za kadete i kadetkinje, a titulu najboljih odnijeli su odbojkaši Mladosti i odbojkašice Splita...

Imamo kadetske odbojkaške prvake Hrvatske. U finalima Prvenstva Hrvatske za kadetkinje i kadete, koje se održalo u Zadru u ŠC Višnjik, kod odbojkašica je slavila ekipa OK Split koja je s 3:0 (25:22, 25:23, 25:11) pobijedila ŽOK Osijek. Kod odbojkaša bolja je bila momčad HAOK Mladost pobijedivši OK Zadar rezultatom 3:1 (25:12, 25:22, 24:26, 25:23).

Odbojkašice OK Split na prvenstvu su pokazale impresivnu igru pobijedivši sve utakmice bez izgubljenog seta. Zadovoljstvo pobjedom i igrom svoje ekipe na prvenstvu nije skrivala trenerica OK Split Mirela Delić koja je izjavila: "Djevojke su odradile izvrstan turnir, potvrdile dominaciju u svom uzrastu ne izgubivši niti jedan set u sedam utakmica. Izvrstan rezultat za njih, nas trenere i cijeli odbojkaski klub Split jer smo ovim zlatom potvrdili kvalitetu. Imamo državne prvakinje u kategorijama mlađih kadetkinja i kadetkinja, uz brončane juniorke. To je i na papiru i na terenu najveća i najbolja odbojkaška priča u Hrvatskoj i na tome čestitam djevojkama i svima koji su dio ovog uspjeha."

Treće mjesto kod kadetkinja osvojile su odbojkašice HAOK Rijeka, dok je kod kadeta brončanu medalju osvojila momčad OK Ribola Kaštela.

Najbolji pojedinci u kategoriji kadetkinja su: najbolji libero- Tia Kovčo (OK Split), najbolji dizač - Kate Lijić (OK Split), najbolji primač – Taisa Weinand (ŽOK Osijek), najbolji bloker- Leonarda Stojković (ŽOK Osijek), najbolji pucač - Mara Štiglić (HAOK Rijeka) te najbolji igrač - Ana Burilović (OK Split).

Najbolji pojedinci u kategoriji kadeta su: najbolji libero – Maro Busak (HAOK Mladost), najbolji dizač – Luka Buljat (OK Zadar), najbolji primač – Jakov Marković (OK Zadar), najbolji bloker – Petar Mikolčević (MOK Mursa-Osijek), najbolji pucač – Roko Grbavica (HAOK Mladost), najbolji igrač – Roko Vlašić (HAOK Mladost).