Talijanke uvjerljivo slavile u Karlovcu u drugom kolu kvalifikacija za SP

Branimir Korać, hns.family • utorak, 21.09.2021.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Bolje su bile i Talijanke koje su slavile s 5:0...

Nakon uvodnog poraza u Rumunjskoj, izabranice Mate Prskala u prvoj su domaćoj utakmici kvalifikacijskog ciklusa za svjetsku smotru u Australiji i Novom Zelandu dočekale nositelja skupine, reprezentaciju Italije.

Gošće su do prednosti došle u 17. minuti, kada je precizna bila kapetanica Gama, a to su vodstvo udvostručile u 31. minuti preko Giacinti.

Na početku drugog poluvremenea Giacinti je postigla i svoj drugi pogodak, a ubrzo je Girelli povisila rezultat i na 4:0. Nakon prekida zbog tehničkih poteškoća s rasvjetom, isključena je vratarka Giuliani, no Italija je s igračicom manje postavila konačnih 5:0 - kazneni udarac realizirala je Cernoia.

Kvalifikacije se nastavljaju u listopadu, a Hrvatska će gostovati kod vodećih momčadi skupine, Italije (22. listopada) i Švicarske (26. listopada).