Vodeni sportovi

Vaterpolisti Jadrana visoko slavili i protiv Apollona

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.09.2021.

Splitski Jadran upisao je i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka koji se odigrava u Podgorici. Nakon slavlja protiv Jadrana iz Herceg Novog, bio je bolji i od Apollona...

Jadran iz Splita očekivano dobro napreduje na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u Podgorici. Upisao je i drugu pobjedu te je prva momčad koja je uopće dva puta slavila na ovom turniru.

Jučer je nadigra s 15:10 Jadran iz Herceg Novog, a danas je bio još uvjerljiviji protiv grčkog Apollona koji je svladan s 19:11.

Očekivalo se više od Grka, međutim oni su se jako teško nosili s Jadranom koji se potvrdio kao bolji protivnik.

Još se u prvom poluvremenu i vodila ravnopravna bitka, u zadnjoj minuti prvog poluvremena stajalo je na semaforu 7:6 za Jadran, a onda je ulazak u drugo poluvrijeme riješio pitanje pobjednika.

Jadran je u treću dionicu ušao serijom 4:0 i pobjegao na visokih 12:6 nakon čega je susret otišao u potpunosti na stranu Jadrana.

Završilo je 19:11, Jadran su predvodili Jerko Marinić Kragić s pet golova i Konstantin Harkov s četiri gola. Kod Apollona Alexandros Gounas postigao je pet golova.