HT Prva liga, 10. kolo, 25.09.2021, 19:05 h, Šubićevac
Suci: Ante Čuljak, Anto Marić, Ivan Mihalj
0:2(0:1) Osijek
Ivan Fiolić 19'
Mihael Žaper 82'
Osijek

Fiolić i Žaper dovoljni za drugu pobjedu Osijeka u nizu i privremeni skok na vrh

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

Nedjelju će na čelu HT Prve lige dočekati nogometaši Osijeka koji su u drugom susretu 10. kola u gostima svladali Šibenik s 2:0...

Stipe Bačelić-Grgić
60'
11
Carlos Eduardo Torres Gongora
60'
94
Christopher Attys
86'
3
Josip Kvesić
87'

Nenad Bjelica

Ona kriza rezultata nogometaša Osijeka sad se već čini tako dalekom. Osječani su nakon teško izborene pobjede nad Goricom gostovali kod Šibenika, a taj su ispit ipak riješili kudikamo lakše i sigurnije, s 2:0.

Nakon čvrstog početka s nekoliko poluprilika, Osijek je poveo u 19. minuti prekrasnim pogotkom. Djelo je to Ivana Fiolića koji je potegnuo s nekih 25 metara, a lopta kraj i preko nemoćnog Rogića od vratnice odsjeda u mreži.

Šibenik se nakon pogotka do kraja prvog dijela teško nosio s Osijekom, nisu stvarali šanse i bilo je grešaka, a jednu je skoro kaznio Topčagić u 29. minuti. Skoro je i sam Topčagić kažnjen u 31. kad je pod žutim kartonom s leđa startao na Marina, ali isključenja nije bilo.

U drugom poluvremenu opet nije bilo previše uzbuđenja u početku, pogotovo ne sa strane domaćina koji je djelovao neopasno i nemoćno. S druge strane prijeti Gržan iz sjajne šanse u 68., ali pokraj gola, a u 82. je Osijek povećao vodstvo.

Mihael Žaper sjajno se ušuljao iza obrane, dobio je loptu, zavaljao čuvara i zabio, ali je na prvu mahano zaleđe. Ipak, upalio se VAR, povlačile su se linije i pokazano je da je Žaper bio u dozvoljenoj poziciji pa gol vrijedi.

Još je u nadoknadi Osijek mogao povećati prednost nakon udarca Nejašmića glavom, ali se nitko u Osijeku neće buniti jer momčad Nenada Bjelice privremeno je zasjela na vrh tablice s 20 bodova, ali i dvije utakmice viška u odnosu na konkurenciju.