Domagoj Pavičić 90'+2'
Rijeka

Rijeka u još jednoj drami s Goricom stigla do gostujuće pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 26.09.2021.

Sjajna utakmica u Velikoj Gorici, domaćin i Rijeka nisu razočarali. Odigrali su još jednu dramatičnu u kojoj su ovaj put slavili Riječani...

Dugo je Gorica bila veliki problem za Rijeku, kumovala je odlascima trenera, pobjeđivala je, ali sada su Riječani ti koji nižu pobjede porotiv Gorice. Ovo im je četvrta zaredom i to u sjajnom susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme.

Gorica je na odmoru imala vodstvo 2:1, a Rijeka je bila itekako zadovoljna što zaostatak nije bio i veći iako je taj drugi gol primila duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Već u devetoj minuti domaćin je napravio akciju koja je prethodila vodstvu. Nakon ubačaja s lijeve strane Matar je pucao glavom, no lopta pogađa gredu, na odbijancu je bio Mitrović, lopta se još jednom odbija do Matara, ali ovaj put odlično blokira Escoval.

Naknadno je utvrđeno kako je Krešić prekršajem zaustavio Mitrovića i domaćin je zaradio kazneni udarac. Izveo ga je Lovrić i pogodio za 1:0.

Imali su Goričani još ponešto poluprilika, a u 34. minuti ponovno su tresli okvir gola. Delfi je stvarao dosta problema Riječanima, gađao je kroz gužvu malo iskosa, Zlomislić je odbio, Matar je došao do lopte, ali je blokiran, ponovno lopta dolazi do Lovrića koji sa 7-8 metara trese gredu.

Tu nije bio kraj. Osam minuta kasnije vratnica. Raspoloženi Delfi još jednom je prošao Smolčića i pronašao Mitrovića, on puca iz prve, pogađa vratnicu, lopta se odbija do Matara koji praktički s metra ne pogađa.

I kada ne zabiješ, obično primiš pogodak. S desne strane nabacio je Tomečak, glavom je pucao Abass i lako pogodio. Babec je bio kratak u skoku i lopta je došla točno na glavu Abassa.

Ipak Gorica odnosi prednost na odmor. U trećoj minuti nadoknade ubacio je Lovrić iz slobodnog udarca, pokušaj Matara obranio je Zlomislić, ali na odbijenu loptu baca se Marjanović i šalje je u mrežu.

Odmah na startu drugog dijela Rijeka poravnava. Abass je poslao odličnu povratnu loptu za Selahija koji s desetak metara pogađa u kut za 2:2.

Novi problremi za Goricu slijede u 51. minuti kada Delfi kao zadnji igrač zarađuje isključenje, a Rijeka s igračem više ubrzo dolazi do preokreta. Lopta je pogodila u ruku Dokua, dosuđen je kazneni udarac koji Murić pretvara u pogodak.

Uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Rijeka kontrolirala utakmicu, ali ipak je 90. minuti Gorica poravnla. Odbijena lopta u 16 metara došla je do Fruka koji je fantastično naciljao s 15 metara i pogodio suprotni gornji kut.

Tu nije bio kraj, minutu kasnije Rijeka ponovno vodi! Ampem je bio pred Banićem i nije ga uspio svladati, ali lopta se odbija do Pavičića koji iz prve pogađa u praznu mrežu.

Uskoro je VAR još jednom bio u funkciji, ali Gorica ipak nije dobila traženi kazneni udarac. Ostalo je 4:3 za Rijeku u sjajnom susretu.