Spursi u sve dubljoj rupi, Arsenal se budi, Raul Jimenez ponovno zabija

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.09.2021.

Derbi sjevernog Londona obilježio je nedjelju u Premier ligi, a iz njega je Arsenal izašao kao pobjednik. Jako dobar nastup i na kraju zaslužena pobjeda protiv još jednom lošeg Tottenhama...

Iako je većim dijelom susreta bio u podređenoj ulozi, Wolverhampton je odnio veliku pobjedu s gostovanja kod Southamptona. Saintsi su imali puno prilika, ali realizacija je bila loša.

U trenucima potpune dominacije Saintsa, Wolverhampton je došao do pogotka. U 61. minuti lopta je dobro ispucana do Raula Jimeneza koji je slomio dvojicu braniča i došao do pogotka.

Bio je to emotivan trenutak za Jimeneza i sve navijače Wolvesa, ovo mu je prvi pogodak nakon 11 mjeseci, podsjećamo dugo je bio van terena zbog frakture lubanje nakon koje je u jednom trenutku bilo upitno hoće li uopće moći opet igrati.

Briljirao je vratar Wolvesa Jose Sa koji je s nizom velikih obrana sačuvao mrežu, a prometnuo se i u asistenta.

Arsenal se podignuo, a Tottenham je i dalje na sto muka. Imali su potpuno različit ulazak u sezonu pa su tako i sada u potpuno različitoj formi. Arsenal se podignuo i počeo pobjeđivati dok je Tottenham potpuno pao.

Takav je bio i ovaj dvoboj, vidjelo se da Topnici imaju trenutno puno više samopouzdanja te su praktički već u prvom poluvremenu stigli do pobjede.

Tu je Arsenal poveo 3:0 golovima Emilea Smith-Rowea, Pierre-Emericka Aubameyanga i Bukaye Sake što Spursi nisu uspjeli nadoknaditi.

U drugom dijelu Tottenham je očekivano imao više loptu u nogama, Arsenalu se nikud nije žurilo i Heung-Min Son smanjio je na 3:1.

Ono što Spurse svakako može brinuti je činjenica da Harry Kane još jednom nije došao do pogotke te je i dalje na nuli u Premier ligi ove sezone.