Ana Konjuh servirala za meč pa ipak upisala poraz u drugom kolu

Branimir Korać • srijeda, 29.09.2021.

Ana Konjuh nije uspjela izboriti drugo kolo turnira u Nur-Sultanu. Poražena je od Ruskinje Anastasije Gasanove koja je slavila u tri seta...

Anastasia Gasanova ipak će igrati u četvrtfinalu turnira u Nur-Sultanu. U drugom kolu zaustavila je petu nositeljicu Anu Konjuh.

Konjuh je propustila veliku priliku, uzela je prvi set, u drugom servirala za meč, ali nije završila posao i na kraju je otišla u poraz.

U prvom setu vrlo brzo se odvojila, povela je s 4:0 i s dva breaka prednosti dogurala set do kraja i uzela ga sa 6:2.

Velika prilika propuštena je u drugom setu. Tu je Konjuh došla do breaka za 6:5, imala servis za meč, bila na 30:30 i svega dva poena udaljena od pobjede, ali Gasanova se ipak izvukla. U tie-breaku Ruskinja je imala više mirnoće te sa 7:4 dobila set i izborila odluku u trećem.

Tamo se Konjuh brzo uvukla u probleme, Gasanova je povela s 4:1 uz dupli break, Ana je vratila jedan izgubljeni servis, ali nije napravila ništa više od toga te je upisala poraz.

Gasanovu sada čeka dvoboj protiv prve nositeljice Julije Putinceve.