HT Prva liga, 11. kolo, 02.10.2021, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Goran Perica
3:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Lokomotiva crni niz prekinula deklasiranjem dekoncentriranog Slavena

Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

Nogometaši Lokomotive napokon su upisali pobjedu nakon pet vezanih susreta bez slavlja. Lokosi su kod kuće bili bolji od Slavena koji i dalje niže očajne rezultate...

Krizi Slaven Belupa ne nazire se kraj. Koprivničanima nije upalilo ni promjenom trenera pa ni Zoran Zekić još nije upisao pobjedu na klupi Slavena koji za slavlje ne zna još od prvog kola i gostovanja kod Dinama.

Ovaj put je od Slavena s 3:0 bolja bila Lokomotiva koja je prekinula svoj crni niz od pet utakmica bez pobjede. Nakon nesretnih remija i poraza u posljednjim minutama, Lokosi su napokon našli žrtvu kojoj su napunili mrežu.

No, nije tako izgledalo u prvom dijelu u kojem nismo vidjeli mnogo, tek po dva opasna izlaska sa svake strane koji su uglavnom završavali lošim dodavanjima ili još gorim udarcima pa pravih prilika nije bilo.

No, otvorilo se u drugom poluvremenu kad je prvo Alen Grgić zabio nakon zaleđa pa se rezultat ne mijenja, ali onda kreće domaćin. Igrala se 54. minuta kad je Aliyu odradio sjajan posao na desnoj strani te ubacuje, a u sredini je Silvio Goričan koji zabija prvijenac u HT Prvoj ligi za vodstvo.

Ono je udvostručeno u 71. kad je Lukas Kačavenda u mrežu pospremio dodavanje Cokaja koji je iskoristio slabu reakciju obrane Slavena, i to samo minutu nakon što je Nevistić sjajno zaustavio pokušaj Zapate koji bi donio izjednačenje Slavenu.

Umjesto izjednačenja tako je bilo 2:0, nakon samo dvije minute i 3:0. Ovaj put je Van Bruggen pao u izlasku na loptu, Kačavenda koristi poklon i poslužuje Sandra Kulenovića koji lako zabija.

Raspao se tako Slaven u 20 minuta drugog dijela i posljednjih 15 minuta moglo je poslužiti samo za popravak dojma i smanjenje zaostatka. Skoro im je to pošlo za nogom u 83. minuti, ali je opet bolji od Zapate bio nestvarno brzi Nevistić koji je refleksno "izvadio" dva sjajna pokušaja iz blizine.

Lokomotiva je privela susret kraju i upisala je svoju četvrtu pobjedu te je s 14 bodova odvojena od Istre i Šibenika, a tik iza Gorice, dok je Slaven u borbi za ostanak sa šest bodova, jednim više od Dragovoljca.