Slovenka Zidanšek bolja od Konjuh u drugom kolu

HINA, Matej Kačan • subota, 09.10.2021.

Ana Konjuh ipak nije stigla do iznenađenje u drugom kolu Indian Wellsa. Bolja od nje u tri seta bila je 26. nositeljica, Slovenka Tamara Zidanšek...

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u treće kolo WTA turnira iz serije Masters 1000 u Indian Wellsu, bolja od nje je nakon dva sata i 20 minuta bila Slovenka Tamara Zidanšek sa 6:4, 5:7, 6:3.

Konjuh je povela s 2:0 u prvom setu, no Zidanšek se vrlo brzo vratila u susret da bi od rezultata 4:4 u prvom setu Slovenka s pet uzastopnih gemova stigla u dobitnu poziciju povevši sa 6:4, 3:0. Ipak, Konjuh je s četiri uzastopna gema ostvarila preokret i na kraju dobila drugi set sa 7:5.

Nažalost, u trećem setu nije nastavila s igrom iz druge polovice drugog, Zidanšek je povela s 4:1 i mirno privela susret kraju. Bio je ovo prvi međusobni susret ovih 23-godišnjakinja na WTA Touru.