Vodeni sportovi

Solaris upisao i treći poraz za kraj turnira

Matej Kačan • nedjelja, 10.10.2021.

U trećem kolu kvalifikacija za LEN Eurokup, vaterpolisti Solarisa upisali su i treći poraz. Bolji je bio španjolski Sabadell s 10:9...

Vaterpolisti šibenskog Solarisa upisali su i treći poraz na kvalifikacijskom turniru za LEN Eurokup. Solaris je već u subotu porazom izgubio šanse za plasman, a za kraj je bolji bio Sabadell.

Sabadellu je pobjeda bila vrlo važna jer je prije ovog susreta bio na 1-1 omjeru i pobjedom Ortigije nad Vasasom bi izborio plasman u sljedeću fazu natjecanja.

Španjolci su krenuli silovito i nakon prve četvrtine imali su 6:2, a na poluvremenu čak 9:5 nakon iznimno efikasne dvije četvrtine, ali se u napadački siromašnijoj i čvršćoj igri u drugom dijelu Solaris bolje snašao.

Napravio je Solaris 3:0 seriju kroz treću i početkom četvrte dionice pa je pogotkom Roka Pelicarića stigao do 9:8, a posljednju je šansu imao kad je Nikola Štrkalj dvije i pol minute prije kraja zabio za 10:9.

No, Španjolci su izdržali i na kraju slavili pa Solaris turnir u Budimpešti zaključuje s tri poraza. Kod Solarisa je Antun Goreta zabio četiri gola, dok je kod Sabadell Kanstantsin Averka zabio pet.