SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 8. kolo, 11.10.2021, 18:00 h
Malta

Malta u matineji izborila kasni remi kod Cipra

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.10.2021.

Ponedjeljak u europskim kvalifikacijama za Katar započeo je u hrvatskoj skupini H gdje su Cipar i Malta u Larnaci podijelili bodove...

Prvi susret ponedjeljka u kvalifikacijama za SP 2022. odigran je u Larnaci gdje je Malta kasnim golom u osmoj minuti nadoknadi stigla do 2:2 i remija s Ciprom kojem je nanijela uvjerljiv 3:0 poraz u prvom krugu.

Vrlo rano je susret krenuo na mlin Ciprana, već u sedmoj minuti je Fotis Papoulis zabio za vodstvo domaće ekipe koje je Cipar zadržao i do odmora bez većih uzbuđenja i šansi nakon pogotka.

No, rano u drugom dijelu je Malta izjednačila, zbilo se to u 53. minuti kad je Zach Muscat iz kornera glavom pospremio loptu u mrežu. Cipar je do novog vodstva stigao u 80. minuti kad je Pieros Sotirou zabio za 2:1.

Ipak je sve završilo remijem nakon duge nadoknade. Igrala se osma minuta kad je Teddy Teuma ubacio iz slobodnja, a Jurgen Degabriele je poslao loptu u mrežu.

Ciprani i Maltežani su tako ostali poravnati s po pet bodova, ali Malta ima bolju gol-razliku u odnosu na otočke kolege.