SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 8. kolo, 11.10.2021, 20:45 h, Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 9.926
Suci: Ovidiu Haţegan, Radu Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu (Rumunjska)

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.10.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je kiks u kvalifikacijama za SP. U Gradskom vrtu je s 2:2 remi i bod izvukla Slovačka...

Matúš Bero
41'
4
Martin Koscelník
72'
6
Erik Jirka
85'

Štefan Tarkovič

Nakon niza boljih igara i već lagane euforije, s kišom u Osijeku stiglo je hlađenje i prizemljenje. Hrvatska protiv Slovačke nije djelovala kao ona prava i na kraju je kiksala te je odigrala remi.

Hrvatska je dosta uspavano ušla u susret, uglavnom je pokušavala preko lijeve strane i nije bila opasna pa od početka to nije izgledalo kako bi svi htjeli. Slovaci su se išli nadigravati, imali su neke opasne prilike poput one Hamšikove u 16. minuti, a onda je stigla i do prednosti.

Ona je stigla u 20. minuti, i to iz prekida iz kojih će uglavnom večeras padati golovi. Hamšik je ubacio iz slobodnjaka, a hrvatska je obrana zaboravila na Ivana Schranza koji glavom šalje loptu u mrežu.

No, nije veselje Slovaka trajalo dugo, i Hrvatska je večeras imala prekid. U 25. minuti Modrić izvodi korner, loptu s prve stative na drugu prebacuje slovački igrač, a tamo je Kramarić koji iz blizine glavom zabija za izjednačenje.

Nakon pogotka se Hrvatska razigrala, ima sjajnu šansu Pašalića koji iz uklizavanja nije jako pucao pa Rodak brani, a pokušavaju i Kramarić te Barišić izvana pa se čini da domaćin preuzima konce igre.

No, u 45. stiže novi hladan tuš. Slovaci su iskoristili pritisak Hrvatske i uzeli loptu, naša obrana nije dobro postavljena i lopta dolazi do potpuno usamljenog Haraslina na lijevoj strani koji šalje loptu u prvi kut.

Otišli su Slovaci s vodstvom na poluvrijeme, a bolje su krenuli i u drugi dio gdje su koristili sve hrvatske greške i došli su u nekoliko izglednih situacija gdje je nedostajao završni dodir i udarac.

Kod Hrvatske je najviše pucao Kramarić, prijetio je iz svih pozicija pogodio je i vratnicu, ali uvijek neprecizno. Hrvatska je sve više prijetila, ali ne baš konkretno, a onda je u 71. minuti stigao novi prekid i pogodak.

Slobodnjak na 17 metara gdje je Modrić srušen, a sam ga je kapetan i izveo i pogodio između dvojice u živom zidu. Lopta se sretno odbila tik uz desnu stativu nemoćnog vratara i Hrvatska ima 2:2.

U 74. je svima srce stalo, Nikola Vlašić je povukao s lijeve strane i povratnom pogodio Hrošovskog, a od njega se lopta odbija u vratnicu. Nastavio se pritisak Vatrenih, a u 83. smo pomislili da Hrvatska vodi.

Nakon jednog ubačaja je Livaja s poda vratio Perišiću koji smiruje loptu, a Vlašić je s dva metra zakucava u mrežu. Gradski vrt je eksplodirao, ali VAR je pokazao da je Perišić bio u zaleđu pa ostaje 2:2.

Hrvatska je do kraja prijetila, pokušavali su Brozović i Vlašić, ali novih pogodaka nije bilo pa Slovačka uzima bod, a uz pobjedu Rusije u Sloveniji to znači da su Vatreni ispustili vrh tablice.