HT Prva liga, 12. kolo, 17.10.2021, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Duje Strukan, Luka Pušić, Vedran Đurak
Darko Nejašmić 45'
Osijek

Osječani s tri boda u Koprivnici preskočili Dinamo i uhvatili Rijeku

Branimir Korać • nedjelja, 17.10.2021.

Osijek je nastavio s dobrim igrama te je stigao do nove pobjede. Ovaj put u Koprivnici je bio bolji od Slaven Belupa s 2:0...

Očekivana i zaslužena tri boda za Osječane. Slaven Belupo nije bio protivnik koji stvara probleme, jedna kvalitetna prilika na startu i to je bilo u biti sve. Koprivničanci su samo pokazali zažo su uvjerljivo najneefikasnija momčad lige sa svega sedam golova u 12 odigranih utakmica.

Slaven Belupo odlično je otvorio utakmicu i imao je veliku priliku za vodstvo već u petoj minuti. Grgić je napravio dobar posao na lijevoj strani, riješio se Fiolića i centrirao na peterac gdje Krstanović bježi Bočkaju i glavom šalje loptu u vratnicu.

Nakon toga Osijek je preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko poluprilika, ali nije uspio tako opasno zaprijetiti do 22. minute.

Prvi pravi i konkretniji udarac na gol i lopta je završila u mreži. Hiroš je iskoristio poklon domaće obrane, došao je do lopte u 16 metara i iskosa krasno naciljao u suprotni gornji kut.

Slaven je opasno prijetio preko Bogojevića koji je bio opasan po desnoj strani, kreirao je i jednu sjajnu priliku za Glavčića, no on nije bio dovoljno brz i malo je zakasnio.

U 45. minuti Osječani dolaze do drugog pogotka. Bočkaj je ubacio iz kornera, Krstanović nije bio dovoljno visok u skoku, iza njega ubacuje se Nejašmić i glavom zakucava loptu u mrežu.

Zekić nije bio zadovoljan onim što je vidio u prvom dijelu te je povukao s travnjaka Krstanovića i neraspoloženog Glavčića, a u igru su ušli Monjac i Brković. Brković je vrlo brzo kreirao opasnost u 16 metara gostiju, ali nije bilo potrebe za intervencijom Malenice.

Slaven Belupo je izgledao nešto bolje u drugom dijelu, ali jednostavno je bio potpuno jalov u kreiranju prilika i izuzev jedne solidne situacije, Malenica praktički nije imao posla.

Osijek je potpuno kontrolirao dvoboj i na kraju zasluženo uzeo tri boda.