Ostali sportovi

Pet odličja na G1 turniru u Podgorici, Ivan Šapina zlatni

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 18.10.2021.

Taekwondo klub Marjan i njegovi članovi nastavljaju osvajati odličja. Na G1 turniru u Podgorici nastupilo je pet njegovih članova i svi su osvojili medalje...

Članovi taekwondo kluba Marjan nastavili su s odličnim nastupima na G1 turnirima i u Crnoj Gori. Put Podgorice otputovalo je pet sportaša kojima su bodovi iznimno bitni za svjetske ili olimpijske rang liste i svih pet je stiglo do medalje.

Zlato je osvojio olimpijac Ivan Šapina u kategoriji do 87 kilograma kojemu je svaki bod iz ove sezone bitan u borbi za direktan plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

U sličnoj je situaciji i Nikita Glasnović kojoj su Igre u Tokiju pobjegle za jedno mjesto, a Nikita je u kategoriji do 57 kilograma osvojila srebrno odličje.

Mlađim sportašima bodovi su ključni za svjetske rang liste i plasmane među deset najboljih na svijetu. Tri bronce osvojili su Paula Antunović do 46 kilograma, Leon Glasnović do 68 kilograma te Darija Zeljko u kategoriji plus 73 kilograma.