HT Prva liga, 13. kolo, 22.10.2021, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Ivan Mihalj
Zoran Kvržić 82'
Slaven Belupo

Slaven Belupo zasluženo uzeo bod na gostovanju u Šibeniku

Mihaela Bradovski • petak, 22.10.2021.

Zoran Zekić može malo odahnuti. Slaven Belupo uzeo je bod u gostima u Šibeniku i to zasluženo nakon što je u drugom dijelu bio bolji i kvalitetniji protivnik...

Yordy Andrey Bedoya Quintero
64'
18
Ignacio Bailone
64'
13
Adam Benić
73'

Zoran Zekić

U prošlom kolu Šibenčani su slavili protiv Hajduka i trebali su ovdje bodove kako bi ta pobjeda dobila još više na značaju. Nisu bili daleko, imali su vodstvo do zadnjih deset minuta kada je Slaven ipak stigao do poravnanja.

Domaćin je stigao do vodstva sredinom prvog dijela iz kaznenog udarca. Marinu je lopta pogodila u ruku u 16 metara, dugo se pregledavao VAR i na kraju je Pajač pokazao na 11 metara. Precizan je bio Marin Jakoliš i Šibenčani su došli do vodstva-.

Slaven Belupo u prvom dijelu nije puno pokazao, izgledao je dosta nervozno, bilo je puno pogrešaka i Šibenčani su ipak zasluženo vodili na odmoru.

U drugom dijelu ipak puno bolji nastup Slaven Belupa. Prijetili su gosti prvo preko Monjca, zatim je Kvržić propustio dvije lijepe prilike dok je na drugoj strani Šibenik opasno zaprijetio preko Ćurića koji je zatresao vratnicu udarcem s ruba kaznenog prostora.

U 82. minuti gosti napokon poravnavaju. Glavčić je nabacio iz kornera, u skoku je najviši bio Kvržić i glavom poslao loptu u mrežu.

U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:1 što je u konačnici bio i realan ishod s obzirom da je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme.