Katastrofa Bayerna u Mönchengladbachu, drugoligaš izbacio Bayer

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 28.10.2021.

Bayern je zaustavljen u Kupu, a nije tolika senzacija sam poraz koliko način na koji je izgubio od Borussije Mönchengladbach koja mu je utrpala pet golova.

Nogometaši Borussije Moenchengladbach deklasirali su Bayern Munchen s 5:0 u susretu drugog kola njemačkog nogometnog Kupa nanijevši bavarskom velikanu najteži poraz u posljednje 43 godine.

Posljednji teži poraz od ove "petarde" Bayern je doživio u prosincu 1978. kada je od Fortune Dusseldorf u prvenstvu izgubio s 1:7.

Njemački prvak je počeo utakmicu praktički u najjačem sastavu, no Borussia je povela već u trećoj minuti golom Kouadija Konea. Rami Bensebiani je u 15. zabio za 2:0, a isti je igrač u 21. minuti povisio na 3:0 iz kaznenog udarca izazvavši "ludnicu" među 48.000 gledatelja na Borussia Parku. Borussia je tako postala prva momčad u povijesti njemačkog Kupa koja je Bavarcima zabila tri gola za 21 minutu.

Potop Bayerna nastavio se i u drugom dijelu. Breel Embolo je u 52. zabio za 4:0, a samo šest minuta kasnije i za nestvarnih 5:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić za Bayern je zaigrao od 67. minute.

Veliko iznenađenje priredio je i drugoligaš Karlsruher koji je u Leverkusenu pobijedio Bayer s 2:1.

Golove za osmoplasirani sastav druge njemačke lige zabili su Lucas Cueto (4) i Choi Kyoung-Rok (63), dok je za "Apotekare" zabio Frimpong (54).

Bayer je imao 65 posto posjeda lopte, "Apotekari" su uputili 20 udaraca, imali su nekoliko sjajnih prilika, no hrabri i srčani igrači Karlsruhera su izdržali sve napade.

REZULTATI:
Waldhof Mannheim - Union Berlin 1:3 prod. (Rossipal 4 / Behrens 18, Awoniyi 94, Behrens 118)
Bochum - Augsburg 5:4 11m (2:2, Pantović 12, 53 / Oxford 55, Vargas 58)
Dynamo Dresden - St. Pauli 2:3 prod. (Daferner 66, Ziereis 73-ag / Paqarada 63, Dittgen 71, Buchtmann 101)
Bayer Leverkusen - Karlsruher 1:2 (Frimpong 54 / Cueto 4, Choi Kyoung-Rok 63)
Hannover 96 - Fortuna Düsseldor 3:0 (Kerk 29, Beier 90+2, 90+5)
Borussia M'gladbach - Bayern Mu. 5:0 (Kone 3, Bensebaini 15, 21-11m, Embolo 52, 58)
Stuttgart - Koln 0:2 (Modeste 72, 7)