Premier liga, 10. kolo, 30.10.2021, 18:30 h
Tottenham 0:3 Manchester United
Manchester United

Solskjaer je preživio, United glatko svladao Tottenham

Matej Kačan • subota, 30.10.2021.

Nogometaši Manchester Uniteda na najbolji su način ušutkali kritičare i navode o odlasku svog trenera. United je s 3:0 u gostima deklasirao Tottenham...

Premda su se cijelog tjedna engleski mediji bavili pitanjem odlaska Olea Gunnara Solskjaera s klupe Manchester Uniteda i traženjem zamjene, Norvežanin i njegova momčad odgovorili su na najbolji način.

United je u sklopu 10. kola Premier lige deklasirao Tottenham u gostima te je s 3:0 prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i popeo se do petog mjesta ljestvice s istim brojem bodova kao i West Ham te Arsenal.

Nije početak utakmice plijenio ljepotom, ali su se slagale neke prilike, uglavnom na strani Tottenhamovog napada. Zabili su Spursi u 29. minuti preko Gabriela Romera, ali je on bio u zaleđu i VAR je poništio gol.

United je poveo pred kraj prvog dijela, portugalska veza je odlučila. Bruno Fernandes šalje "teledirigiranu" loptu na Cristiana Ronalda koji iz prve iskosa gađa volejem u dalji kut gola nemoćnog Llorisa.

United je kritičarima odgovorio i u drugom poluvremenu, u 64. je vodstvo udvostručio Edinson Cavani fantastičnim udarcem s ruba 16 metara, dok je Marcus Rashford u 86. iskoristio "more prostora" i dodavanje Nemanje Matića koji ga je izbacio samog na Llorisa.

Englez nije pogriješio, United je dobio ono što mu je u ovom trenutku bilo potrebno, a mir obrani kupila je činjenica da napokon nije primljen pogodak. Tottenham je, s druge strane, upisao drugi poraz u nizu.