Cedevita Junior srušila i Goricu, Sonik u gostima svladao Škrljevo

Matej Kačan • subota, 30.10.2021.

U druga dva susreta osmog kola HT Premijer lige koji su odigrani u nedjelju, imali smo dva pomalo iznenađujuća rezultata. Cedevita Junior svladala je Goricu, dok je Sonik nanio poraz Škrljevu...

Košarkaši Cedevite Junior i dalje se tvrdoglavo drže u samom vrhu HT Premijer lige. Mladi "Vitamini" na samo su jednom porazu, a nakon rušenja Cibone su na domaćem terenu svladali i Goricu s 13 poena razlike.

Gorica je krenula bolje u susret te je na koncu prve četvrtine imala četiri poena viška, a na poluvremenu dva poena prednosti za 48:46, ali u drugom poluvremenu ide preokret Cedevite Junior u trećoj dionici, a onda i potpuni slom u četvrtoj.

Sesarova momčad ostala je samo na 31 poenu u drugih 20 minuta, a s druge je strane dominirao Sven Smajlagić koji je pogodio impresivnih osam trica za 32 poena. Kod Gorice je 20 uz 10 skokova imao Marko Baković.

Gorica je sad na 4-4 omjeru, a tu se popeo i Sonik koji je upisao drugu pobjedu u nizu, i to gostima kod Škrljeva kojem je to tek treći poraz. Sonik je po pobjede došao velikim preokretom nakon 12 poena minusa u prvoj dionici.

No, Zadrani su s furioznih 28:11 preokrenuli do poluvremena, a u drugom su održavali vodstvo i stigli do 90:82 pobjede uz 19 poena, šest skokova i sedam asistencija Dina Palčića. 22 je kod Škrljeva zabio Josip Barnjak.