Billie Jean King Cup: Njemačka prva s dva poraza, sjajan start Ruskinja

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.11.2021.

Drugi dan natjecanja Billie Jean King Cupa donio je novi poraz za Njemačku koja je prva reprezentacija koja je otpšala s dva poraza...

U skupini A Rusija je igrala protiv Kanade koja je krenula pobjedom, ali ovdje je glatko poražena. Kanađanke su uzele samo jedan set i to Rebecca Marino protiv Pavljučenkove, ali u trećem setu nije imala šanse. Tu je Rusija povela s 2:0 i već tada je pobjednik bio poznat.

Australija je odigrala dobro u singlu i tu riješila pitanje pobjednika protiv Belgije. Daria Gavrilova i posebno Storm Sanders kreirale su iznenađenje i spriječile Belgiju u osiguravanju prvog mjesta u skupini.

Do posljednjeg poena neizvjesno je bilo u dvoboju SAD-a i Slovačke. Slovakinje su na kraju slavile s 2:1 i to osiguravši pobjedu u paru s 12:10 u produženom tie-breaku uz jednu spašenu meč loptu. Kužmova i Collins slavile su u singlu i par je odlučio pobjednika.

Prva reprezentacija koja je izgubila svaku šansu za prolaz nakon dva poraza je Njemačka. U drugom susretu svladala ju je Švicarska i to s 3:0. Tek je Kerber uzela set protiv Bencic, ostale nisu uspjele.

Billie Jean King Cup

Skupina A:
Rusija - Kanada 3:0 (Daria Kasatkina - Carol Zhao 6:3, 6:1, Anastasia Pavljučenkova - Rebecca Marino 6:4, 4:6, 6:2, Samsonova/Kudermetova - Dabrowski/Marino 6:3, 6:1)

Skupina B:
Australija - Belgija 2:1 (Daria Gavrilova - Greetje Minnen 6:4, 1:6, 6:4, Storm Sanders - Elise Mertens 3:6, 7:6(5), 6:0, Perez/Sanders - Mertens/Minnen 2:6, 4:6)

Skupina C:
SAD - Slovačka 1:2 (Shelby Rogers - Viktoria Kužmova 4:6, 4:6, Danielle Collins - Anna Karolina Schmiedlova 6:3, 6:2, Dolehide/Vandeweghe - Kužmova/Mihalikova 2:6, 6:6(5), 10:12)

Skupina D:
Njemačka - Švicarska 0:3 (Andrea Petković - Viktorija Golubić 4:6, 5:7, Angelique Kerber - Belinda Bencic 7:5, 2:6, 2:6, Friedsam/Schunk - Golubić/Teichmann 1:6, 2:6)