HT Prva liga, 15. kolo, 05.11.2021, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Kulušić, Alen Jakšić, Vice Vidović
Anthony Kalik 44', 62'
Gorica

Gorica se vratila pobjedama, Slaven Belupo vodio pa izgubio

Mihaela Bradovski • petak, 05.11.2021.

Slaven Belupo u prošlom kolu bio je bolji od Hajduka dok je Gorica poražena od Dinama. U 15. kolu Gorica je slavila u Koprivnici s 2:1...

Gorica je preokretom stigla do sva tri boda u Koprivnici slaveći s 2:1 protiv Slaven Belupa. Dvostruki strijelac bio je Anthony Kalik koji je tako proslavio rođendan na najbolji način.

Zoran Zekić isticao je važnost ovog dvoboja i tri boda kao potvrde slavlja protiv Hajduka. Međutim Koprivničanci su uspjeli povesti, ali još nisu ni prestali sa slavljem, a Gorica se vratila. Kasnije je bilo prilika na obje strane, a uspješniji su ipak bili gosti.

Jedina prava prilika u prvom dijelu prije završnice bila je u 26. minuti kada je Pršir pronašao Matara, a on iz blizine pucao pokraj gola.

U 43. minuti Slaven je poveo. Krstanović je spustio loptu za Zvonareka koji je ostavlja Laušiću, a on uz malo odbijanja sretno dolazi do pogotka.

Međutim već u sljedećoj minuti Gorica poravnava. Fruk je ubacio iz kornera, najviši u skoku na prvoj vratnici bio je Kalik koji zabija za 1:1.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Slaven preko Laušića koji ne zabija, ali zato u 62. minuti na drugoj strani Kalik još jednom pogađa. Keita je nabacio s lijeve strane, a Kalik glavom pogodio za 2:1.

15 minuta prije kraja, odmah nakon ulaska u igru Hadžić glavom šalje loptu u gredu, a još jednu solidnu situaciju imao je Monjac iz slobodnog udarca kada Kotarski prebacuje loptu preko grede.

Gorica tako dolazi do vrijednih bodova, a Slaven se vraća porazima nakon kraćeg razdoblja zadovoljstva.