Premier liga, 11. kolo, 06.11.2021, 13:30 h
Manchester United 0:2 Manchester City
Manchester City

Novi udarac za Solskjaera, United poražen u gradskom derbiju na Old Traffordu

Branimir Korać • subota, 06.11.2021.

Sve ozbiljniji pritisak prema Oleu Gunnaru Solskjaeru mogao bi sada biti još veći. Manchester United upisao je novi poraz i to na svom travnjaku protiv Manchester Cityja...

Nakon katastrofe protiv Liverpoola koja ji slavio s 5:0, a ostao je dojam da je mogao i uvjerljivije da je bilo potrebe, Ole Gunnar Solskjaer prema pisanju otočkih medija dobio je tri utakmice da vrati povjerenje uprave.

Upisao je glatku pobjedu protiv Tottenhama, zatim je izvukao remi u Ligi prvaka protiv Atalante da bi sada izgubio od Manchester Cityja kod kuće.

City je zasluženo slavio, bio je bolji protivnik i upisao je zasluženu pobjedu. Oba gola pala su u prvom poluvremenu i to oba uz dosta loše reakcije obrane domaćina.

Već u sedmoj minuti City je poveo i to poklonom domaćina. Nakon ubačaja Joaa Cancela s lijeve strane, na loptu je uklizao Eric Bailly kojeg lopta pogađa u koljeno i odlazi u mrežu.

City je nastavio s boljom i konkretnijom igrom te je imao dvije dobre situacije koje nije iskoristio, točnije dobro je reagirao David De Gea.

Međutim španjolski vratar nije dobro reagirao u 45. minuti kada je Cancelo proigrao Bernarda Silvu, a on iskosa vara De Geu i pogađa u bliži kut.

U drugom dijelu Manchester United je pokušavao doći do smanjenja zaostatka, ali City je lakoćom održavao razliku i nije bilo nekih većih problema za goste. Čak su bili i bliže trećem golu nego United prvom.