HT Prva liga, 15. kolo, 06.11.2021, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
3:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Osječani uzvratili Istri 1961 za poraz u Puli

Branimir Korać • subota, 06.11.2021.

U prvom subotnjem susretu HT Prve lige Osijek je ugostio Istru 1961 i svladao ju je s 3:0. Osječani su u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju...

Nakon što je prošlog vikenda odgodio utakmicu zbog zaraze koronavirusom, Osijek je ugostio Istru 1961 i upisao glatku pobjedu. Gosti su imali dobrih razdoblja igre, ali nisu ih znali iskoristiti i upisali su poraz.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i poveo je već u petoj minuti. Petar Bočkaj ubacio je loptu iz slobodnog udarca, is drugog plana došao je Žaper i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Ubrzo dolazi nova loša vijest za Istru, naime igru je morao napustiti vratar Ivan Lučić zbog ozljede, a umjesto njega je ušao Collao.

Nakon tog dobrog ulaska Osječana, Istra je polako počela hvatati konce i kako je poluvrijeme odmicalo, tako je dvoboj bio sve izjednačeniji. U završnici prvog dijela gosti su bili čak i opasniji.

U 36. minuti Mahmoud je dobio loptu na 16 metara i odmah proigrao na lijevoj strani Bandea koji okreće čuvara i dolazi do prostora za udarac na nekih 12-13 metara, ali puca pokraj gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela gosti pogađaju i vratnicu. Lisica je ubacio u sredinu gdje Beljo dolazi do lopte koja ide prema drugom kutu, tamo pogađa vratnicu i na nju natrčava Bande, domaćini odbijaju s gol linije da bi u konačnici Marin izvana pucao, a Malenica uspio obraniti.

U drugom poluvremenu Osijek je ipak riješio pitanje pobjednika. U 60. minuti Ndockyt je ubacio s desne strane, Hujber je prsima samo odbio loptu do Topčagića koji je glavom šalje u mrežu.

Pet minuta kasnije i Mahmoud je zatresao okvir gola, a u 75. minuti Fiolić je kaznio kiks Galilee i pogodio za konačnih 3:0.