HT Prva liga, 15. kolo, 07.11.2021, 17:30 h, Šubićevac, Šibenik
Suci: Ante Čuljak, Luka Pušić, Anto Marić, Marko Cestarić
Hrvoje Smolčić 45'+1'
Rijeka

Rijeka uzela sva tri boda u Šibeniku za povratak na vrh

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.11.2021.

U posljednjem susretu 15. kola HT Prve lige Rijeka je u gostima slavila protiv Šibenika s 1:0. Pobjedu joj je donio Hrvoje Smolčić golom u zadnjim trenucima prvog poluvremena...

Ivan Delić
54'
8
Yordy Andrey Bedoya Quintero
65'
15
Cole Dasilva
85'
21
Viktor Damjanić
85'

Goran Tomić

Vrlo zanimljiv dvoboj na Šubićevcu gdje je Šibenčanin Goran Tomić doveo u goste Rijeku i uzeo puni plijen. Imao je i Šibenik prilika, međutim Rijeka je uzela ono po što je i došla te na reprezentativnu stanku ide kao prvoplasirana.

U početku je bilo nervoze u gostujućim redovima pa je tako vratar Zlomislić pogriješio i dodao Antoniju Marinu koji odmah pronalazi Marina Jakoliša, a on ne zahvaća loptu na željeni način i upropaštava odličnu priliku.

U osmoj minuti Rijeka dolazi do pogotka, ali VAR ga poništava. Drmić je iz peterca zabio, međutim naknadno je utvrđeno kako je bio u malom zaleđu.

Igralo se s dosta ritma na obje strane, a sredinom prvog dijela prvo je Rogić odličnom obranom spasio svoju mrežu nakon udarca Gnezde Čerina da bi na drugoj strani još jedna greška Zlomislića prošla nekažnjeno, obrana je spasila.

U zadnjim trenucima prvog dijela Rijeka je došla do pogotka. Vukčević je s 30 metara ubacio na rub kaznenog prostora gdje je u skoku bio Hrvoje Smolčić i glavom proslijedio loptu u sam kut.

Rijeka je bolje krenula u drugi dio i odmah je prijetila preko Drmića koji ipak nije bio precizan za što je skoro kažnjen nekoliko trenutaka kasnije kada je Delić došao sam pred Zlomislića i nije ga nadmudrio.

Rijeka je imala kontrolu u ostatku dvoboja, imala je i nekoliko poluprilika, a izdržala je završnicu u kojoj su Šibenčani pokušali pritisnuti i doći do poravnanja.