Tudor i s dva igrača manje zaustavio Napoli, Kalinić isključen

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2021.

U 12. kolu Serie A Napoli je tek drugi put ove sezone ostao bez pobjede. Zaustavio ga je Igor Tudor s Veronom remiziravši 1:1 iako je završio utakmicu s dva igrača manje...

Lazio je treću utakmicu zaredom neporažen, a ova pobjeda se i očekivala. Ugostio je Salernitanu i sve osim pobjede domaćina predstavljalo bi iznenađenje.

Susret je u konačnici bio jednosmjeran, a Lazio je dobar dio posla odradio u završnih 15 minuta prvog poluvremena. Golovima Cire Immobilea i Pedra domaćin je stigao do 2:0, a onda u drugom dijelu Luis Alberto postavio je konačnih 3:0. Toma Bašić igrao je od 78. minute.

Sampdoria ove sezone ne igra dobro, a novi poraz stigao je kod kuće protiv Bologne s 2:1. U izjednačenom dvoboju goste su do pobjede odveli Mattias Svanberg i Marko Arnautović dok je Morten Thorsby minutu prije gola Arnautovića poravnao na 1:1.

Igor Tudor odrađuje sjajan posao u Veroni. Zaustavio je Napolijev niz pobjeda remijem u gostima 1:1. Do prednosti ga je doveo već u 13. minuti Giovanni Simeone, ali samo pet minuta kasnije Giovanni Di Lorenzo poravnao je na 1:1.

Gosti su kraj dvoboja dočekali s dva igrača manje na travnjaku, prvo je u 88. minuti Daniel Bessa zaradio drugi žuti karton, a u 93. minuti iz istog razloga travnjak je napustio Nikola Kalinić. Kalinić je u igru ušao u 84. minuti umjesto Caprarija.

Nakon poraza u prošlom kolu od Milana, Roma je poražena i kod Venezije. Vodila je na odmoru 2:1 golovima Šomurodova i Abrahama, ali u drugom dijelu Aramu i Okereke rade preokret.