West Ham prekinuo Liverpoolov veliki niz utakmica bez poraza

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.11.2021.

Nedjeljni program u Premier ligi nije bio ugodan za Liverpool koji je upisao prvi ovosezonski poraz...

West Ham je prva momčad koja je porazila Liverpool ove sezone. U sjajnoj utakmici u Londonu, West Ham je slavio s 3:2 i izdržao je pritisak pod kojim se našao u dobrom dijelu ovog susreta.

Nikola Vlašić propustio je u četvrtak gostovanje kod Genka, a nije bio u konkurenciji niti u ovom susretu nakon udarca u glavu koji je primio tijekom tjedna.

Već u četvrtoj minuti West Ham je poveo nakon što su u skoku bili Alisson i Ogbonna, VAR je provjeravao pogodak zbog potencijalnog prekršaja na Alissonu koji je i skrenuo loptu u svoju mrežu, ali na kraju je pogodak priznat.

U završnici prvog dijela Liverpool se vratio golom Trenta Alexander-Arnolda i najavio lov na preokret u drugom dijelu.

Međutim to se nije dogodilo. Sredinom drugog dijela Pablo Fornals vratio je prednost na stranu West Hama, a na 3:1 sedam minuta kasnije povisio je Kurt Zouma.

Do kraja susreta Divock Origi je uspio samo smanjiti na konačnih 3:2 ublaživši poraz Kloppove momčadi.

Leeds je treće kolo zaredom bez poraza, a ovaj put remizirao je kod kuće protiv Leicestera. Završilo je 1:1, a oba gola pala su u prvom poluvremenu u razmaku od samo dvije minute. Domaćin je poveo pogotkom Raphinhe u 26. minuti, a u 28. minuti je Harvey Barnes izjednačio na 1:1.

Arsenal je stigao do sva tri boda u susretu protiv Watforda kojeg je svladao s 1:0. U prvom dijelu kazneni udarac nije realizirao Pierre-Emerick Aubameyang koji je kasnije i "poništio" gol Odegaardu diravši loptu u zaleđu, a ona je išla u mrežu. Ipak u drugom dijelu Emile Smith Rowe osigurao je tri boda domaćinu.

Antonio Conte debitirao je na klupi Tottenhama remijem bez pogodaka kod Evertona. Puno je posla pred Conteom koji mora podići samopouzdanje momčadi koja primjerice u ovom susretu nije imala nijedan udarac u okvir gola.