Varaždin se pobjedom izjednačio sa Zmijavcima na vrhu, Rudeš bolji od Jaruna

HINA, Matej Kačan • subota, 20.11.2021.

Odigrana su četiri susreta 13. kola 2. HNL koja od subote opet ima dva lidera. Croatiji iz Zmijavaca pridružio se i Varaždin koji je svladao Sesvete...

Nogometaši Varaždina bodovno su se poravnali s Croatijom iz Zmijavaca na vrhu ljestvice Druge HNL 2-1 (0-1) pobjedom protiv Sesveta u susretu 13. kola. Gosti su poveli preko Mijića (45+2), a preokret u nastavku su kreirali Igor Postonjski u 57. minuti i Šego u 86.

Varaždin sad ima 23 boda, kao i Croatia koja će u nedjelju ugostiti Dubravu, dok su Sesvete devete sa 16 bodova.

Rudeš je u zagrebačkom derbiju na svom terenu svladao Jarun s 3:0 te je tako stigao na treće mjesto s 21 bodom. Pogotke za Rudeš postigli su Liklin (8), Marković (77) i Majić (85). Jarun je, pak, pao na osmo mjesto s 19 bodova.

Važna tri boda osvojilo je Dugopolje 2:0 pobjedom na gostovanju kod Opatije golovima Rodića (14) i Kovačevića (90). Uspješan gost je bio i Orijent 1919 koji je golom Zrilića iz sedme minute slavio kod Solina s 1:0.

I Dugopolje i Orijent 1919 sad imaju po 20 bodova, ali riječki je sastav odigrao susret manje.