Malmö kiksao kod kuće unatoč ranom Čolakovom golu

Branimir Korać • nedjelja, 21.11.2021.

U 28. kolu švedskog prvenstva Malmö je ugostio Hacken i odigrao samo 2:2. Među strijelce se upisao i Antonio Mirko Čolak, a u mađarskom prvenstvu bod svom Gyirmotu donio je Frane Ikić...

Dvojica hrvatskih internacionalaca također su se upisali među strijelce u subotu. Antonio Mirko Čolak i Frane Ikić na kraju su se morali zadovoljiti remijima.

Čolak je zabio svog 14. prvenstveni gol ove sezone već u petoj minuti i tako doveo Malmö u vodstvo protiv Hackena.

Dobro je počelo, ali nije se dobro nastavilo s obzirom da je Hacken preko Alexandera Jeremejeffa i Patrika Walemarka stigao do preokreta, ali barem bod domaćinu spasio je u 84. minuti Malik Abubakari.

Čolak je odradio cijelu utakmicu, a Malmö bi samo bodom iz ovog susreta mogao izgubiti vodeću poziciju s obzirom da ima utakmicu više i samo dva boda više od drugoplasiranog Djurgardena.

U mađarskom prvenstvu na rasporedu je 13. kolo, a Gyirmot je kod kuće remizirao protiv Kisvarde 1:1. Gosti su vodili od 11. minute golom Claudiua Bumbe, ali u 92. minuti Frane Ikić poravnava na 1:1. Ikić je igrao od početka do kraja.

Ovaj bod Gyirmot je pomaknuo iz zone ispadanja, a Kisvarda je propustila barem privremeno preuzeti vodeću poziciju.