Zimski sportovi

Norvežani dominirali na 15 kilometara u Lillehammeru, Bolšunov tek 14.

Matej Kačan • subota, 04.12.2021.

Nakon što su propustili natjecanje u Finskoj, norveški su se nordijski skijaši vratili natjecanju na 15 km u svom Lillehammeru gdje su zauzeli sedam od devet najboljih mjesta...

U norveškom Lillehammeru održana je treća utrka sezone u uškom skijaškom trčanju na 15 kilometara, a dominirali su Norvežani koji su u drugoj utrci sezone, u finskoj Ruki odustali od nastupa.

Tad je temperatura bila ekstremno niska, na minus 20 stupnjeva pa su Norvežani odustali, a na "domaćem terenu" zato su ostvarili sva tri prva mjesta.

Kao pobjednik je izašao Simen Hegstad Krueger, a 1.6 sekundi iza njega je ostao Hans Christer Holund, dok je treći bio Martin Löwström Nyenget.

Čak sedam od devet prvih mjesta uzeli su Norvežani, a između su se "ugurali" tek Aleksey Červotkin i Michal Novak na četvrtom i petom mjestu.

Prvoplasirani u ukupnom poretku, Johanner Hölsoft Klaebo završio je na 12. mjestu nakon što je dan ranije slavio u sprintu, dok je prvi u poretku na distancu Aleksander Bolšunov bio na 14. mjestu.

Marko Skender imao je startni broj 74, ali nije krenuo sa starta.