HT Prva liga, 18. kolo, 04.12.2021, 17:05 h, Stadion Rujevica, Rijeka
Suci: Jakov Titlić, Goran Perica, Nikola Kečkiš, Ivana Martinčić
Vinko Petković 67'
Hrvatski dragovoljac

Rijeka na praznoj Rujevici Murićevom simultankom skočila na vrh

Matej Kačan • subota, 04.12.2021.

Nogometaši Rijeke upisali su rutinsku pobjedu u 18. kolu HT Prve lige. Na praznoj Rujevici s 4:1 svladan je Hrvatski dragovoljac uz čak tri gola Roberta Murića...

Tomislav Turčin
46'
18
Stjepan Vego
67'
9
Karlo Perić
75'
25
Ivan Mamić
87'

Davor Mladina

Nakon što se remijem Osijeka i Gorice u ranijem terminu otvorila mogućnost da Rijeka slavljem nad Dragovoljcem preuzme vrh nakon 18. kola, Riječani su je objeručke prihvatili.

Pomogao im je u tome i sam Hrvatski dragovoljac koji je sam svoje šanse i dobar početak susreta uprskao poklanjanjem pogodaka domaćoj ekipi koja je slavila s 4:1 uz tri pogotka sjajnog Roberta Murića.

Dragovoljac je na otvaranju bio bolji i konkrentiji u prvih 15 minuta, ali je u 16. Rijeka povela ni iz čega. Murić je probio desno, u sredini traži Vučkića ispred kojeg Bagadur izbija, ali samo Jorgeu Obregonu na petercu i ovaj koristi poklon za pogodak.

Rijeka je nakon pogotka preuzela inicijativu i uzde utakmice, krenula je u potragu za drugim pogotkom i ugodnom situacijom, a do toga je došla u 44. Murić je dobio loptu na desnom krilu, nitko nije ušao u duel pa igrač Rijeke s loptom stiže do kuta kaznenog prostora odakle je potegnuo i nisko pogodio suprotnu stranu.

Otišlo se na poluvrijeme s 2:0, a početkom drugog je opet Dragovoljac darivao domaćina. Duga lopta u 48. tražila je Murića, ali je prvi na njoj bio Petar Mamić. No, lošom kontrolom je Mamić "dodao" Muriću u prostor, ovaj izlazi sam na Šubarića i ne griješi za 3:0.

Tračak nade za goste pojavio se u 67. minuti kad je nakon kornera izvedena kratka kombinacija, a lopta dolazi do Vinka Petkovića koji natrčava na nisku loptu na 16 metara te snažno gađa mrežu.

No, previše su se otvorili gosti i to je ostavilo mnogo prostora Rijci. Abass je svim silama pokušavao, ali je Šubarić "skinuo" tri zicera, a u 80. minuti je Murić uspješniji. Opet je bio sam s desne strane na rubu 16 metara, opet je opalio i opet pogodio malu mrežu suprotnog kuta.

Prvi je to Murićev hat-trick, a drugi u HT Prvoj ligi ove sezone nakon Marka Livaje protiv Istre 1961. Mirno je Rijeka privela susret kraju te je s 36 bodova prva s bodom ispred Osijeka, a slijede Dinamo i Hajduk s 31, odnosno 30 bodova i predstojećim međusobnim susretom.

Dragovoljac je i dalje zadnji sa sedam bodova, a ključan susret za njihove ambicije igra se u ponedjeljak kad Istra dočekuje Slaven Belupo.