HT Prva liga, 19. kolo, 12.12.2021, 17:05 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Jerko Crnčić, Igor Pajač
3:0(3:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Dinamo sve riješio u pola sata i lakoćom svladao Slaven Belupo

Jan Šneler • nedjelja, 12.12.2021.

Pobjedom protiv West Hama, nogometaši Dinama zaboravili su na poraz od Hajduka i već u sljedećem kolu HT Prve lige odradili jednu rutinsku utakmicu...

Nakon poraza u derbiju od Hajduka, nogometaši Dinama upisali su dvije uzastopne pobjede i na najbolji mogući način se vratili na pravi kolosijek. Posebno je to važno za Željka Kopića koji je imao ipak više vremena za složiti momčad na način na koji bi to on htio.

Dinamo je u susret protiv Slaven Belupa ušao kao veliki favorit, a već od prve minute to je potvrdio na terenu. Nakon samo 13 minuta igre, Modri su nakon lijepe akcije došli do vodećeg pogotka. Ubacio je u šesnaesterac Stefan Ristovski, a najspretniji u skoku bio je Komnen Andrić koji je glavom zabio za 1:0.

Slaven Belupo nije se snašao na početku susreta što jasno Dinamo nije propustio kazniti. U 19. minuti Arijan Ademi lijepo pronalazi dubinskom loptom Mislava Oršića koji iz ovakve situacije ne promašuje. Nakon svega dvije prave prilike, Dinamo je vodio s 2:0.

Priči je došao kraj u 25. minuti. Gosti naprosto nikako nisu mogli povezati obrambene linije, curilo je na sve strane, a vrlo raspoloženi nogometaši Dinama svaku šansu koristili su maksimalno. Opet je u glavnoj ulozi bio Oršić koji isprve nije zabio, ali nakon dodavanja Ristovskog, efektno i silovito poentira za 3:0.

Dinamo se malo primirio nakon tri gola, svjesni igrači i sami da Slaven Belupo nikako nije mogao ozbiljnije zaprijetiti. U nastavku susreta, gosti kreću nešto konkretnije, ali ponovno bez većeg učinka. Aktivan je u drugom poluvremenu bio Luka Ivanušec, ali Dinamov veznjak nije se upisao u listu strijelaca.

U samom finišu susreta mogli smo vidjeti i nekoliko prilika gostiju. Najbolja je svakako bila iz 76. minute kada je Marin Laušić dobro tukao, ali pogodio je samo okvir gola. Nekoliko sekundi prije kraja susreta točku na i mogao je postaviti i Rasmus Lauritsen, ali Dinamov stoper nije iskoristio čistu šansu.