HT Prva liga, 4. kolo, 15.12.2021, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (ŠIbenik)
Stefan Ristovski 90'+8'
Dinamo

Dinamo preživio Pulu, Petković isključen nakon krivog izvođenja kaznenog udarca

Branimir Korać • srijeda, 15.12.2021.

80 minuta nogometne uspavanke, a onda totalni kaos. U završnici susreta puno toga se događalo, a Dinamo je slavio s 2:0...

Najveći dio dvoboja između Istre 1961 i Dinama protekao je u mirnoj igri i ništa nije govorilo da bi moglo biti ikakve drame u završnici. Međutim Duje Strukan počeo je vaditi crvene kartone, Istra je krenula u završni nalet, ali Dinamo je izdržao i čak zabio u zadnjim sekundama za konačnih 2:0.

Modri su rano došli do vodstva. U 12. minuti Luka Ivanušec je opalio izvana, lopta je došla do Gojaka na šest metara, on se okreće i zabija u bliži kut. Pomoćni sudac odmah je podignuo zastavicu, ali uključio se VAR i potvrđeno je kako Gojak nije bio u zaleđu te je gol priznat.

Dinamo je imao još ponešto prilika, najbliže golu bio je Štefulj koji je glavom pucao nakon ubačaja Ristovskog, no lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj vratnice.

U drugom dijelu vrlo malo zanimljivih situacija, sve do završnih deset minuta. Prije toga tek jedna prilika i to za Belju koji je iskosa zaprijetio Livakoviću koji je bio spreman za taj pokušaj.

U 80. minuti Dinamo ostaje s igračem manje zbog vrlo glupog prekršaja Kevina Theophile-Catherinea skoro na sredini terena iako je već imao žuti karton.

Istra se tu ohrabrila i krenula otvorenije prema golu, a Dinamo je iskoristio prostor koji se otvorio. Pobjegao je u kontru Petković, nakon ulaska u 16 metara u kuk ga pogađa Lučić, Petković pada i Strukan pokazuje na 11 metara.

Splitski sudac prvo je pokazao žuti karton Silvi, ali VAR pregled pokazao je kako Silva nije skrivio prekršaj nego Lučić stoga Strukan mijenja odluku, briše karton Silvi i pokazuje isključenje Lučiću.

Kazneni udarac izveo je Petković i to nepravilno, zastao je prilikom izvođenja i Strukan poništava gol te pokazuje Petkoviću žuti karton, što mu je bio drugi, isključujući.

Istra je ponovno imala igrača više i pritisnula je Modre, ali u zadnjem ubačaju u 16 metara, gosti izbijaju loptu, točno na Ristovskog u kontru, a on pogađa u praznu mrežu za konačnih 2:0.

U konačnici vrlo uzbudljiv dvoboj iako ništa nije govorilo da bi tako moglo biti većim dijelom dvoboja.